Kimse Yok Mu Derneği’nden Öğrencilere Burs

Somali’den Erzurum’a okumaları için getirilen 23 öğrenciye Kimse Yok Mu Derneği karşılıksız burs veriyor. Kimse Yok Mu Derneği genel merkezi aracılığıyla Somali ve Kenya’dan Türkiye’ye getirilen 500 öğrenciden 23 öğrenci Erzurum’da eğitim alıyor. Özel Aziziye Lisesi’ne devam eden Somalili 23 öğrenciye Kimse Yok Mu Derneği, Erzurum’daki eğitim hayatları boyunca karşılıksız aylık 125 TL burs veriyor. Kimse Yok Mu Derneği yönetim kurulu üyeleri, Somalili öğrencilere burslarını takdim etmek üzere Özel Aziziye Koleji’nde, Okul Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Çelik ve öğrencilerle bir araya geldi. Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Polat ve dernek yönetim kurulu üyeleri, Somalili misafir öğrencilere burs ücretlerini dağıttı.

Polat, “Birçok başarılara imza atmış olan Özel Aziziye Eğitim Kurumları’nın Afrikalı öğrencilere de sahip çıkarak, eğitim ve öğretimleri konusunda üstün başarılar sağlayacağına inanıyorum. Afrikalı misafir öğrencilerimizin eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkelerine yararlı bir fert olacağına ve Afrika’nın gelişmesine yön vereceklerine inanmaktayız. Bu güzel hizmetlerinden dolayı Aziziye Koleji’nin değerli eğitim kadrosuna teşekkür ediyoruz ve öğrencilerimize de başarılar diliyoruz. Kimse Yok Mu Derneği Şubesi olarak Afrikalı öğrenci kardeşlerimize eğitim hayatları süresince karşılıksız burs vereceğiz.” dedi.

Aziziye Eğitim Kurumları Halkla İlişkiler Müdürü Çelik ise Kimse Yok Mu Derneği’nin Somalili öğrencilere burs vermesine teşekkür etti. Kimse Yok Mu Derneği’nin dünyanın birçok ülkesinde yardıma muhtaç kişilere iyilik elini uzattığına değinen Çelik, şöyle konuştu: “Erzurum’da misafirimiz olan Somalili öğrencilerimize burs verme nezaketini gösteren Kimse Yok Mu Derneği yönetimine ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Afrikalı öğrencilerimiz eğitimlerini tamamlayıp ülkelerine döndüklerinde Erzurum’un ve Türkiye’nin gönüllü elçileri olacaklar.”

Somalili öğrenciler ise okullarında hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını ve Erzurum’a alıştıklarını dile getirdi. Öğrenciler, anne ve babalarını özlediklerini, ancak Türk misafirperverliğinin bu açığı kapattığına işaret etti. Somalili öğrenciler, “Ülkemizi, ailemizi özledik. Ancak şunu itiraf etmek gerekir ki Erzurumluların sıcak misafirperverliği, bizlere ülkemizden ayrı kalmamızın üzüntüsünü unutturmakta.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: CİHAN

Kimse Yok Mu Derneği’nden Öğrencilere Burs Kimse Yok Mu Derneği’nden Öğrencilere Burs
Somali’den Erzurum’a okumaları için getirilen 23 öğrenciye Kimse Yok Mu Derneği karşılıksız burs veriyor. Kimse ..

Kimse Yok Mu Derneği’nden Öğrencilere Burs yorumları

Paylaş!

Bu burslardan haberiniz var mı?

© 2016 Türkiye'nin Burs ve Eğitim Portalı. All rights reserved.